Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Робота бібліотеки

Дата: 8 березня о 13:59, Оновлено 11 березня о 16:23

Одним із основних завдань системи національної освіти суверенної України є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості. Потреба суспільства в активній творчій особистості, покликаній стати спадкоємницею і творцем української та світових культур, особистості, спроможній адаптуватися у насиченому інформацією світі, викликала необхідність реформування освіти –спрямування її на виховання творчої особистості, здатної, на відміну від людини-виконавця, самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення. Але психологи констатують, що випускники шкіл, які приходять на виробництво, ще не здатні самостійно розв’язувати проблеми, не можуть мислити діалектично, системно, легко переходити від одного виду діяльності до іншого. Їм бракує творчої уяви, ініціативи, винахідливості. Такий стан справ потребує якісно нового підходу до підготовки молоді до життя. Орієнтиром змісту освіти є робота щодо формування особистості. Сьогодні  для звичайного читача є все: і ЗМІ, і Інтернет, і багато іншого. Але багато хто з нас все ж таки звертається до книги – джерела всіх наших знань. Ще з дитячих років  нас навчали звертатися в бібліотеку і шукати допомоги в отриманні різної інформації. Бібліотека – сховище різних книг, джерело   відповідей на всі наші питання. Бібліотека – це місце, де  знаючий – підтверджує та удосконалює свої знання, той, що прагне отримати знання – отримує їх, накопичує і передає їх своїм нащадкам. А моя функція як  бібліотекаря – бути  хранителем цього дому знань і допомагати зорієнтуватися в цьому великому розумному лабіринті.   Комп’ютер не може замінити книгу, а пошуки в Інтернеті -  тишу читального залу  бібліотеки і ті миті пізнання, які кожна людина отримує в стінах цього храму книги.

Основне завдання бібліотеки сьогодні — навчити дітей цінува­ти книгу, відчувати в ній щоден­ну потребу. Багато труднощів на цьому шляху чекає і батьків, і пе­дагогів, і бібліотекарів. Але й ве­лика нагорода. Прекрасна книга, прочитана в дитинстві, може за­лишити слід на все життя.

Щиро переконана, що для успішної роботи бібліотекаря , як і для роботи вчителя, важливим  є не лише високий професіоналізм фахівця, а і особистий авторитет. Адже бібліотекар у шкільній бібліотеці виконує не лише механічну функцію видачі книг, а й функції порадника, дослідника, науковця, людини з  високим рівнем інтелекту. Тому , якщо бібліотекар не буде інтелектуалом, обізнаним у всіх сферах життя, він не зможе допомогти ні у виборі літератури, ні у підвищенні престижу власної професії.

Я усвідомлюю, що мушу досконало знати не лише весь бібліотечний фонд, в тому числі каталоги періодики та електронну бібліотечку, а й зміст цих книг. Бо в шкільній бібліотеці основне завдання бібліотекаря – дібрати літературу відповідно до теми, яку опрацьовує учень.

Основне завдання бібліотеки сьогодні — навчити дітей цінува­ти книгу, відчувати в ній щоден­ну потребу. Багато труднощів на цьому шляху чекає і батьків, і пе­дагогів, і бібліотекарів. Але й ве­лика нагорода. Прекрасна книга, прочитана в дитинстві, може за­лишити слід на все життя.

Типові правила користування бібліотекою

Досвід роботи

Відеоматеріал

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.